Merak Edilenler

Sıkça Sorulan Sorular

Müşterilerimizden elde edilen bilgiler Akademikyayin.net tarafından tamamen özel bilgiler kategorisinde ele alınır. Dolayısıyla ne müşterilerimizin isim, e-posta ve telefon gibi kişisel bilgilerinin ne de bize teslim etmiş oldukları içeriklerin üçüncü şahıslarla paylaşılması kesinlikle söz konusu değildir. Kişisel Verilerin Korunması Kanunu çerçevesinde tarafımıza teslim edilen materyallerin hiç bir şekilde başka kişi ve kurumlar eline geçmeyeceğini ve ne amaçla olursa olsun Akademikyayin.net tarafından kullanılmayacağını taahhüt ederiz.

Makalenin yayına kabul edilmesi veya edilmemesi, degi tarafından yapılacak inceleme sonucunda yine derginin vereceği karara bağlıdır. Buna müdahale etmemiz söz konusu olmadığı gibi yayınlanma garantisi de vermemiz mümkün değildir. Ancak, Akademikyayin.net olarak vermiş olduğumuz hizmetlerin garantisini veriyoruz. Örneğin, bizden İngilizce düzenleme hizmeti almışsanız, makalenin İngilizcesi yüzünden reddedilmeyeceğini garanti ediyoruz. Verdiğimiz bir hizmet ile ilgili dergi tarafından red veya düzeltme kararı verilmişse gerekli tüm telafileri gerçekleştiriyoruz.

Makaleleri değerlendirecek uzmanlar doktora derecesine sahip kişilerdir. Akademisyen olan bu kişilerin yurtiçi ve yurtdışı akademik dergilerde yayınlanmış makaleleri bulunmaktadır. Uzmanlarımız dergi editörlüğü ve/veya hakemliği konusunda deneyim sahibidirler. Makalelerin İngilizce düzeltmeleri için ana dili İngilizce olan editörler çalıştırılmaktadır. Makalenizin incelenmesi için görevlendirilecek uzmanın makalenin yazıldığı alanda birikime sahip olmasına dikkat edilmektedir.

Akademikyayin.net sosyal bilimler alanında akademik yayın destek hizmetleri vermektedir. Diğer alanlara ilişkin dışarıdan hizmet alımı gerçekleştirilebilmekle beraber, ana hizmet alanlı sosyal bilimler alanındaki yayınlardır. Makalenizin yazıldığı alanla ilgili hizmetimizin olup olmadığını öğrenmek için bizimle iletişime geçiniz.

Makale analiz raporu, makalenin genel akademik değerlendirmesi, güçlü ve zayıf yönleri ile tüm bölümlerin ayrı ayrı incelenmesi ve değerlendirmesini içerir. Ayrıca makalede kullanılan yazı dili, dil bilgisi ve imla kurallarına ilişkin değerlendirmeleri kapsar. Rapor size makalenin yayına hazır hale getirilebilmesi için gerekli düzeltmeler konusunda bilgi sunar ve bu çerçevede Akademikyayin.net tarafından verilen hizmetlerden makaleniz için gerekli olanları önerir.

Sitemizde bulunan iletişim formu aracılığıyla makalenizi bize ulaştırarak talep ettiğiniz hizmetleri kısaca belirttiğiniz taktirde fiyat teklifi alabilirsiniz.  

Bazı dergiler makalenin yayınlanması için ücret talep edebilmektedirler. Bu durumda bu ücretin Akademikyayin.net tarafından verilen hizmet bedellerinden farklı olarak dergiye ödenmesi gerekecektir. Bu süreçte uzmanlarımız sizinle iletişime geçerek dergi başvuru ücretinin yatırılmasını talep edeceklerdir. 

Dergiye makale gönderimi hizmeti satın almanız durumunda, makalenin dergiye gönderilmesi sonrasındaki hakem görüşlerinin bildirilmesine kadar geçen tüm süreçler tarafımızdan takip edilecektir. Bu süreçte dergi ile kurulan iletişimin içeriği ile ilgili tarafınıza bilgilendirme yapılacaktır.

Hakem yorumlarına verilecek cevapların hazırlanması ve ilgili sürecin takip edilmesi yeniden gönderme hizmetinden yararlanmanıza bağlıdır. Bu hizmeti satın almışsanız hakemlerin revizyon talepleri uzmanlarımız tarafından gerçekleştirilecek ve dergiye gönderilecektir.